Burun Ucu Estetiği

Burun ucu estetiği, burnun uç kısmındaki kıkırdak yapının tekrar şekillendirilmesi ya da düzeltilmesi işlemidir. En başarılı estetik işlemlerinden birisidir. Kişilerin istedikleri şekillerde burunlara sahip olabilmeleri sağlanmaktadır.

Burun ucu estetiğinde genelde lokal anestezi ile uygulansa da hastanın durumuna göre bazen genel anestezi de uygulanabilmektedir. Burnunun uç kısmınısevmeyen hastalar için sivriltme ya da kaldırma işlemleri gerçekleştirilerek daha güzel ve daha hoş görünebilen bir yapıya sahip olması sağlanmaktadır. Burunda kemer, eğrilik, kemikte genişlik varsa burun ucu ameliyatları buruna estetik bir görünüm kazandırmaz. Burun ucu estetiğinde burun kemiğindeki kemerlere ya da genişliklere müdahale edilmez. Yalnızca burun ucunu şekillendiren kıkırdak doku üzerinde operasyon yapılarak düzeltilir. Burun ucu estetiğinde ameliyat çok daha kısa sürer. Çoğunlukla lokal anestezi uygulanır, genel anestezi uygulamasına gerek kalmaz. Yani ameliyat sırasında burun ucunuz lokal olarak uyuşturulur, tamamen uyutulmanıza gerek kalmaz. Ameliyat sonrasında çok hafif bir şişlik olabilir, fakat morluk oluşmaz. İyileşme süresi diğer burun estetiği ameliyatlarına göre daha kısadır. Bu yüzden yoğun iş temposu olan kişiler, işlerini aksatmadan burun ucu estetiği olabilir. Çok kısa süre içinde iyileşerek iş yaşantılarına devam edebilirler. Fakat unutulmamalıdır ki eğer burun ucu problemiyle birlikte burun sırtında da problem varsa, yalnızca burun ucu estetiği herhangi bir fayda sağlamaz. Hatta burun sırtındaki şekil bozukluğunun çok daha fazla ön plana çıkmasına neden olabilir. Güzelleşmek isterken ikinci kez doktora başvurup revizyon ameliyatı geçirmek durumunda kalabilirsiniz. Günümüzde ameliyatsız burun estetiği ile uygulanan botoks ve dolgu işlemleriyle de burun ucu estetiği yapılabiliyor. Yalnızca birkaç dakika içinde bu teknikler ile hayal ettiğiniz buruna sahip olabiliyorsanız.

Hareketli burun ucu estetiği ise burun ucunuzun sert ve kaskatı durmasını engelliyor, yüz kaslarınızı hareket ettirdikçe burun ucunuzda beraber hareket edebiliyor. Burnunuzu silerken, kaşırken ya da yüz üstü uyurken daha rahat edebiliyorsunuz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.