Bacak Estetiği

• Bacak inceltme nasıl bir işlemdir?
Bacak bölgesinden 2 küçük noktadan girilerek Lazer lipoliz ile lazer ışığı iletilir. Bu esnada deri altındaki yağlar sıvı hale gelir. Vücut tarafından 1 hafta ile 10 gün içinde atılır. Lazer lipoliz uygulaması ile deride kollajen üretimi başlar ve cilt dokusu gerilir ve yenilenir.
• Bacak inceltme işleminde anestezi uygulanır mı?
Hastaya ve uygulama bölgesine bağlı olarak lokal anestezi uygulanmaktadır. Bu işlem kişiden kişiye göre değişiklik gösterebilir. Başka uygulamalar ile birlikte uygulanacaksa genel anestezi de tercih edilebilir. Ancak çoğunlukla lokal anestezi uygulanır.
• Uygulama süresi ne kadardır?

Uygulama süresi 90 ile 120 dakika arasında sürmektedir. Bu sürelerde kişiye göre değişiklik gösterebilir.
Vücut geliştiren sporcular ve baldırın lateralindeki defektler hariç problem genellikle medialdedir. Protez, diz arkasından yapılan insizyondan medial gastrocnemius kası üzerine derin fasyanın altına yerleştirilir. Epidural ya da genel anestezi altında yapılabilir. Ameliyat süresi ortalama bir saattir. Ameliyat sonrası dönemde varis çorabı kullanımı ödem probleminin çözümünde ve hastanın konforunun sağlanmasında önemli rol oynar. Ameliyat sonrası verilen ağrı kesicilerle ağrı kontrol altına alınabilir. İşe dönüş süresi genellikle 1 hafta -10 gündür. 6-8 hafta sonunda yoğun fiziksel aktivitelere başlanabilir. Baldırın estetik ameliyatlarında silikon jel protezlere alternatif olarak yağ enjeksiyonu da yapılabilir. Ancak kişinin vücudunda yeterli yağ olması gerekir. Her iki bacakta oluşacak absorbsiyon miktarlarının farklılığı nedeniyle oluşacak asimetriler ve birden fazla seans gerektirmesi gibi kısıtlamaları mevcuttur.
Bacak estetiği ameliyatı nasıl yapılır?
Ameliyat genel veya bölgesel anestezi ile yapılabilir. Diz arkası kıvrım bölgesinden yapılan yaklaşık 3-4 cm uzunluğundaki kesiden silikon protezler bacak içindeki kasın üzerine kas fasyasının altına yerleştirilir. Hastanede kalış süresi bir gündür.
Bacak estetiği ameliyatı sonrası nasıldır?
İlk birkaç gün yürüyüş ve ayakta kalış kısıtlı olmalıdır. Bir ay süreyle diz altı varis çorabı giyilmesi ödemin kontrolü açısından önemlidir. 1,5-2 ay sportif etkinliklerden uzak durulmalıdır.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.