Bacak Estetiği

bacak estetiği

Bacaklar kadın fiziğinde önemli bir unsurdur. Özellikle yaz mevsiminde kısa etek ve şortlarında giyilmesi ile daha ön plana çıkan bacaklar için estetik önemlidir. Bazı kadınlar doğuştan şanslıdırlar, estetik görünümlü ve şekilli bacaklara sahiptirler. Bazı kadınlarda ise şekil bozukluğu olabilmektedir. İşte bu sebeple bacak inceltme ve şekillendirme yöntemlerinde yeni teknikler geliştirilmiştir.

Neredeyse her kadının hayalinde yer alan ve fiziği için önemli bir unsur olan bacaklar için çeşitli yöntemler vardır. İdeal bacak şekli kişiden kişiye göre değişse de öne çıkan iki unsur vardır ki bunlar ince ve şekilli olmasıdır. Bacak kalınlığı ve bacaklardaki şekilsizlik bayanlar üzerinde olumsuz etkiler oluşturmaktadır. Hızlı kilo almalar, diyet ve dikkat edilmesine karşılık incelmek bilmeyen bacak kalınlığı ilerleyen zamanlarda psikolojik travmalar yaratmaktadır. Oysa ki çözüm ağrısız, acısız ve oldukça kolay bacak inceltme yöntemidir.
Bu mucizevi yöntem lazer lipoliz’dir. Lazer lipoliz ile lokal olan yağların tedavisi mümkündür.

• Bacak inceltme nasıl bir işlemdir?
Bacak bölgesinden 2 küçük noktadan girilerek Lazer lipoliz ile lazer ışığı iletilir. Bu esnada deri altındaki yağlar sıvı hale gelir. Vücut tarafından 1 hafta ile 10 gün içinde atılır. Lazer lipoliz uygulaması ile deride kollajen üretimi başlar ve cilt dokusu gerilir ve yenilenir.

• Bacak inceltme işleminde anestezi uygulanır mı?
Hastaya ve uygulama bölgesine bağlı olarak lokal anestezi uygulanmaktadır. Bu işlem kişiden kişiye göre değişiklik gösterebilir. Başka uygulamalar ile birlikte uygulanacaksa genel anestezi de tercih edilebilir. Ancak çoğunlukla lokal anestezi uygulanır.

• Uygulama süresi ne kadardır?

Uygulama süresi 90 ile 120 dakika arasında sürmektedir. Bu sürelerde kişiye göre değişiklik gösterebilir.

• Bacak Estetiği sonrası nasıldır? Nelere dikkat edilmesi gerekir?
Uygulama genel anlamda cerrahi bir müdahale olmadığı için hasta işlem sonrası hemen evine gidebilir. Kısa bir dinlenme sürecinden sonra günlük hayatına geri dönebilir. Bacak inceltme operasyonu sonrası ertesi gün günlük yaşantısına devam edebilmektedir. Uygulamalar sonrası uzmanınızın tavsiyelerine önem vermeniz iyileşme sürecini daha da hızlandıracaktır.

• İyileşme süreci nasıldır? Nelere dikkat edilmedir?
Lazer lipoliz sonrası aşırı kas gücü gerektiren spor aktivitelerin de 1 hafta 10 gün süre ile uzak durulmalıdır. Uygulama sonrası baskı yaratması için korse veya çorap tavsiye edilecektir. Kısa süreli de olsa muhakkak işlem sonrası dikkat edilmesi gereken koşullara uyulması gerekecektir. Çok uzun süreli ayakta kalmaktan uzak durulması ve yürüyüş yapmanızda önemle tavsiye edilir.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.