Fue Saç Ekimi Avantajları

Fue Saç Ekimi Avantajları

FUE yöntemi bir ameliyat değildir kıl kökleri 0.5 – 0.7 mm’lik ince uçlarla tekte alınır ve kafanın hiçbir bölgesinde kesme ve dikiş işlemi yapılmamaktadır. FUE yöntemi bir ameliyat olmadığı için bu tedaviye bağlı kanama olmaz sadece ekim esnasında batırılan ince iğnelerin değişiminden çok minik kanamalar olabilir. Ortalama ekim süresince 30 – 40 mililitre kanama ancak olmaktadır.

FUE yöntemi ile saç ekimi yapılırken kafa derisi kesilmeden özel aletlerle küçük kanallar açılarak ekim işlemi yapıldığından damarlar kesilmez ve buna bağlı olarak ekilen saç köklerinde beslenme problemi oluşmaz.

FUE yönteminde alınan saç köklerinin %95’i ekilebilir. Alınan saç köklerinin canlı olanlarının %100’ü ekilmektedir canlı olarak alınmayan saç köklerinin yerine ise tekrar saç çıkmaktadır.

FUE yönteminde saç köklerine veya kıl köklerine hiçbir şekilde el ile temas edilmediği için dış etki görmemiş olur ve bekletilmeden ekildiği için beslenme problemi oluşmaz. Bu yöntemde ekilen köklerin %99’u çıkar.

FUE yönteminde bulunduğu bölgeden alınan kökler alım işleminden 5 – 15 dakika arasında ekilir. Oksijene son derece olan kökler bu sayede korunmuş olur.

Detaylı bilgi almak için http://sacekimihaber.com/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.