İmplant

İmplant, kaybedilen dişlerin yerine çene kemiğine yerleştirilen yapay köklerdir. İmplant tedavisi, daha önce yapılan tedavilerden daha estetik, konforlu ve sağlıklıdır. Hareketli damak yapıları kişinin günlük hayatında konuşma ve çiğneme fonksiyonlarını buna bağlı olarak yaşam konforunu olumsuz yönde etkileyebilmektedir. Bu nedenle kişinin kendi dişi kadar doğal olan implant, sağlık açısından olduğu kadar estetik açıdan da kişiyi tümüyle tamamlayan bir tedavi yöntemidir. İmplant uygulaması gülümsemenizi tamamlayan ve görsel anlamda öz güveninize size tekrardan kazandırabilen önemli bir tedavidir.

İmplant, Estetik Diş Tedavileri ve diğer tedavi fiyatlarımız için lütfen bizi arayın veya online işlemler kısmından form bölümüne girerek bize mesaj attın. Size en yakın zamanda geri döneceğiz. İmplant fiyatları; implant markasının yanı sıra kullanılan yöntemlere, ağız ve diş durumunuza göre, implant tedavisini yapacak hekimin tecrübesine göre değişebilmektedir.

Diş İmplantında Farkımız;

Kliniğimizde kullanılan implantların, sağlık açısından doku dostu ürünler olması tercih sebebimizdir. Düzenli diş bakımı yapıldığında implantları doğal dişleriniz gibi ömür boyu kullanabilirsiniz. İmplantlar, diş kaybından kısa süre sonra yapılmalıdır. Çene kemiği kaybının gerçekleşmediği erken tedavi ile sağlıklı ağız ve dişlere kısa zamanda sahip olabilirsiniz.
Kemik yapısı uygun olmayan kişilerde greft ekleme dediğimiz uygulama ile kemik yapısı güçlendirilebilir. Bu sayede kemik erimesi kaybına uğrayan hastalarımıza da rahatlıkla implant tedavisi yapılabilir. İmplant tedavisi sanıldığı gibi korkutucu bir operasyon değildir. Gelişen teknoloji ile artık daha kısa sürede sağlıklı ve güzel dişlere sahip olabilirsiniz. İmplantlar diş çekimi süreci olan bir hastada ortalama diş çekilen alanın iyileşme süreci ile birlikte bir buçuk aylık bir zamanı kapsayabilmektedir. Bununla birlikte diş çekimi daha önceden olan hastalarımızın implant tedavisi, kullandığımız implantların iyileştirme özelliği ve bio uyum sayesinde en az üç hafta en fazla bir aylık süreçte gerçekleşebilmektedir.

Tedavi için kullandığımız implantlarımız FDI (Amerikan Sağlık Örgütü) ve CE onaylıdır. Peki bu onaylar ne demektir?

Sadece Türkiye’de 200’ün üzerinde implant firması bulunmaktadır. 10. Yılında devamlılığını sağlayan firmaların tekli sayılar olduğunu düşünürsek kliniğimizde kullandığımız implantların önemi bir kez daha ortaya çıkmaktadır. Siz değerli hastalarımıza verdiğimiz garanti belgelerinin ömür boyu geçerliliği firmaların devamlılığı ile doğru orantılıdır. Bu nedenle Dentsuadiye Kliniğiolarak uzmanlığı ve kurumsal geçmişi uzun firmalarla çalışma önceliğimiz bulunmaktadır. İmplant fiyatları tüm bu özelliklere göre değiştirmektedir. Firma sayısının 200’ün üzerinde olduğu düşünülürse kurumların devamlılığı kadar operasyonu gerçekleştirecek cerrahın da önemi bir kat daha artmaktadır. İmplant operasyonlarını gerçekleştiren doktorumuz Dr. Dt. İlker ARSLAN uzmanlığının protez ve implant tedavileri olması nedeni ile gerek yurtiçi gerekse yurtdışında çok sayıda sunum vermiş ve vermeye de devam etmektedir.

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.