Saç Ekiminde Son Gelişmeler

Saç Ekiminde Son Gelişmeler

Saç ekimi işlemi, saçları dökülen ve kellik sorunu yaşayan birçok kişi tarafından sıkça tercih edilir. Sac ekimi uygulaması, günümüzde gelişmiş teknolojik cihazlar ile saç ekim merkezi tarafından yapılmaktadır. Saç ekim merkezi İstanbul şehrinde birçok sayıda bulunmaktadır. Bu nedenle genellikle bu işlemi yaptıracak kişiler genelde İstanbul’da yaptırmayı tercih eder.

Saç ekimi, lokal anestezi altında yapılan ve kafa derisinde küçük çizikler açılarak yapılan bir işlem olduğu için alkol, asprin, corasprin, vitamin ilaçları ve takviyeleri, bitkisel çaylar ve bitkisel ilaçlar gibi kan sulandırıcı maddeler işlemden bir hafta önce bırakılmalıdır. Saç ekimi işleminin yapılacağı gün doyurucu bir kahvaltı yapmanız önerilir. Böylece işlem sırasında sorun yaşamazsınız.

Saç ekimi işlemi lokal anestezi ile yapılır. Bu işlemde kişinin kafa derisi uyuşturulur. Hastanın bilinci açıktır. Hatta saç ekimi işlemi sırasında hasta, televizyon izleyebilir, dergi ya da kitap okuyabilir, müzik dinleyebilir. İşlem lokal anestezi altında yapıldığı için kişi herhangi bir acı ya da ağrı hissetmez. Bu işlem ortalama olarak dört ile sekiz saat arasında yapılır. İşlem esnasında hastanın karnının acıkması durumunda yemek yiyebilir. Bunun yanı sıra zaman zaman ara verilerek hasta dinlendirilebilir.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.