Yüz Germe Ameliyatı Süreci

Yüz germe ameliyatı, yer çekiminin etkilerine ters doğrultuda aşağı ve öne sarkan yüzün yumuşak dokularını yukarıya ve arkaya taşıma işlemidir. Göz etrafında oluşan kırışıklıklar, yanaklardan aşağı çeneye doğru sarkan dokular ve bozulan çene çizgisi yüz germe ameliyatının hedef bölgeleridir. “Yüz germe ameliyatı yaptığım birçok hastada daha uzun yaşamak için artan istek ve artmış özgüvenin ortak duygular olduğunu görmekteyim” diyen Doç. Dr. Gürkan Kayabaşoğlu, yüz germe ameliyatlarında çok farklı tekniklerin tariflendiğini sözlerini ekledi.

Yüz estetiği ile ilgili 7 farklı cerrahi tekniğini dünya tıp literatürüne kazandıran Yüz Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Gürkan Kayabaşoğlu, yüz germe ameliyatı sürecini ve hastaları adına uyguladığı yöntemi şu şekilde anlatıyor: “Ameliyat öncesindeki hasta görüşmelerinde yapılan analizler sonucunda ameliyatın planlamasını yapıyor ve klasik metodların yanı sıra ileri endoskopik teknolojinin kombine edildiği bir yöntem uyguluyorum.”

Morluklar, 7-10 gün içerisinde yok olacaktır.

Hastaların ameliyat sonrasındaki süreçleri hakkında da detaylı bilgilendirmelerde bulunan Doç. Dr. Gürkan Kayabaşoğlu, “Ameliyat sonrasında ilk 3 gün yüzünüzde yoğun ödem ve şişlik oluşabilir, daha sonra azalan şişliklerle beraber yüzünüzde morluklar oluşmaya başlayacaktır. 7­ 10 gün içinde morluklar da kaybolacaktır. Makyajla gizleyeceğiniz hafif bir şişlik 2­3 hafta daha sürebilir. Ameliyat sonrasında oluşan kanama, yara yerlerinde iltihap, yara yerlerinde açılma, enfeksiyon, ciltte his azalması, sinirlerde zedelenme ameliyata dair komplikasyonlardır” diye konuştu.

Detaylı bilgi almak için https://gurkankayabasoglu.com/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.