Yüz Germe

Hücre yenileyici olan Altin Iplik ile Yüz Germe uygulaması; CİLDİN ELASTİKİYETİNİ ARTTIRMAK ve CİLT TONUNU GELİŞTİRMEK için kullanılır. Saç kılından dahi ince olan altın ipliklerin uygulanmasından sonra uygulanan bölge hatlarında sıkılaşma, yenilenme ve beyazlaşma sağlanır.
Doku eşdeğerindeki bu iplikler, uygulamadan sonra vücut tarafından 180 -240 gün içinde emilerek kaybolurlar.
İple ameliyatsız yüz germede, Polydioxanone (PDO) ve polyglycolic acid (PGA) gibi antimikrobik özellikli ve işlemden bir süre sonra cilt tarafından emilen iplikler kullanılır. Altın iplikte ayrıca iplikler altınla kaplıdır. Altın dokunun dolaşımını artırarak daha fazla cilt yenilemesi sağlar.

Aslında Altın iplikler özellikle KALP AMELİYATLARINDA kullanılan TIBBİ DİKİŞİ İPLİĞİdir.
Altın iplik, iplikle yüz asma veya germe olarak adlandırılan tüm yöntemler bir birinin aynısı olan ameliyatsız yüz germe işlemleridir. Burada kullanılan iplikler yıllardır cerrahi uygulamalarda kullanılan ipliklerdir. Bu yüzden güvenilirdirler. Cilt altına konan iplikler cildi asarak, cildi yenileyerek cilt sarkması ve kırışıklık tedavisinde etkili olmaktadır.
Altın iplikler, yaşlanmış ve sarkmış dokuya yerleştirildiğinde, kan dolaşımı ve metabolizmayı hızlandırarak doku iskeletini-ana hatlarını oluşturan KOLLAJENİN YAPILANMASINI SAĞLAR.
Altın iplik sadece uygulandığı alanda etkisini gösterir. Cerrahi müdahaleye gerek kalmadan dokunun elastikiyetini ve şeklini düzeltici etkiye sahiptir.
Cilt altına konan iplikler cildi asarak, cildi yenileyerek cilt sarkması ve kırışıklık tedavisinde etkili olmaktadır.
Cilt altına konan iplikler ciltte onarılma sürecini tetikler. Kollajen, elastik lifler ve dolaşımın artışı ile ciltte sıkılaşma gerçekleşir ve cilt toparlar. Cilt içinde mekanik bir destek görevi gören iplikler ortalama 180 günde erir. Ancak bu esnada cilt kendini yenilemiş olur. İplik sonuçları genç ciltlerde daha iyi ortaya çıkar. Yüz daha ince ve hatlar daha oturmuş gözükür.
Yüz sarkması, vücut sarkması ve kırışıklık şikayeti olanlar altın iplik yaptırabilir. Altın iplik başlıca yüz ve boyunda kullanılır. Üst kol sarmaları, iç bacak, karın ve kalça bölgesinde tercih edilebilir. Burun-yanak çizgisi, yanak sarkması, çene sarkması, gıdı, kaş düşüklüğü ve boyun çizgilerini giderebilir.
Uygulama süresi bölgesine göre 5-45 dakika arasında değişir.
Uygulama yapılacak alana öncesinde anestezi uygulanırsa işlem ağrısız şekilde bitirilir. İşlem sonrası makyaj yapılabilir ve gündelik-sosyal faaliyetlerine devam edebilir. Bu yöntem ameliyat gibi bir uygulama olmadığından, uygulamadan hemen sonra denize girmek, güneşlenmek ya da banyo yapmak mümkün olsada tavsiye edilen aynı gün bunları yapmamaktır.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.